Wypożyczalnia I Oferta I Kontakt

A

Wypożyczalnia kajaków w Puszczy Knyszyńskiej SplywySuprasl.pl to doskonała oferta skierowana do turystów odwiedzających województwo podlaskie. To również alternatywa weekendowego, aktywnego wypoczynku z dala od zgiełku wielkiego miasta i obcowanie na łonie dzikiej przyrody Puszczy Knyszyńskiej wśród puszczańskich rzek, sielskiego krajobrazu podlaskiej wsi, pozwala spokojnie podróżować bez pośpiechu, leniwie, tak po prostu...

Porzuć wielkomiejski zgiełk! Weź rodzinę, znajomych i odkrywaj rzeki Puszczy Knyszyńskiej: Supraśl, Sokołdę, Słoję oraz Płoskę. Poczuj podlaski klimat i poznaj jego mieszkańców. Zakochaj się w Puszczy i poznawaj najpiękniejsze zakątki tej wciąż tajemniczej Krainy!

Odkryj rzeki Puszczy Knyszyńskiej!

Supraśl Sokołda Słoja Płoska

 
  Płoska
Proponowany spływ:

Płoska
Królowy Most – Krzemienne: 8,3 km

Supraśl
Krzemienne – Supraśl: 9,2 km
Supraśl – Wasilków: 19,0 km

Oferujemy:
- wypożyczenie kajaków,
- transport kajaków i osób,
- ratownik wodny,
- ubezpieczenie,
- mapa trasy.

Płoska o całkowitej długości 23,6 km jest największym lewobrzeżnym dopływem Supraśli. Rzeka wypływa ze źródła w okolicach Tatarowiec. Odcinek kajakowy o długości 8,3 km zaczyna się w Królowym Moście, a kończy w okolicach Krzemiennego, gdzie Płoska wpada do Supraśli. W korycie rzeki trzeba uważać na korzenie i zwalone drzewa. W dolinie dominują łąki i pastwiska. Płoska na całej długości była regulowana. Obecnie na niektórych odcinkach odzyskuje swój naturalny charakter.

Spływ Płoską przeznaczony jest dla osób średnio-zaawansowanych, pragnących odpoczynku, relaksu wśród sielskiego puszczańskiego krajobrazu.
Spływ można podzielić na 2 dni i kontynuować kajakowanie rzeką Supraśl.

 

                     

 

SplywySuprasl.pl ©