Wypożyczalnia I Oferta I Kontakt

A

Wypożyczalnia kajaków w Puszczy Knyszyńskiej SplywySuprasl.pl to doskonała oferta skierowana do turystów odwiedzających województwo podlaskie. To również alternatywa weekendowego, aktywnego wypoczynku z dala od zgiełku wielkiego miasta i obcowanie na łonie dzikiej przyrody Puszczy Knyszyńskiej wśród puszczańskich rzek, sielskiego krajobrazu podlaskiej wsi, pozwala spokojnie podróżować bez pośpiechu, leniwie, tak po prostu...

Porzuć wielkomiejski zgiełk! Weź rodzinę, znajomych i odkrywaj rzeki Puszczy Knyszyńskiej: Supraśl, Sokołdę, Słoję oraz Płoskę. Poczuj podlaski klimat i poznaj jego mieszkańców. Zakochaj się w Puszczy i poznawaj najpiękniejsze zakątki tej wciąż tajemniczej Krainy!

Odkryj rzeki Puszczy Knyszyńskiej!

Supraśl Sokołda Słoja Płoska

 
  Supraśl

Proponowany spływ:

Supraśl
Gródek – Kolonia Kondycja 23,6 km
Kolonia Kondycja – Supraśl: 21,6 km

Supraśl – Wasilków: 19,0 km
Wasilków – Złotoria (ujście do Narwi): 26,1 km

Oferujemy:
- wypożyczenie kajaków,
- transport kajaków i osób,
- nocleg,
- ognisko,
- ratownik wodny,
- ubezpieczenie,
- mapa trasy.

Rzeka Supraśl o długości 108,3 km jest prawobrzeżnym dopływem Narwi i uchodzi do niej Narew
w okolicy miejscowości Złotoria. Jej źródła zlokalizowane są na północ od wsi Topolany, na obszarze rozległego torfowiska. Rzeka Supraśl, mimo że odcinkowo była regulowana ma charakter rzeki naturalnej, meandrującej. W brzegu i nurcie są liczne kryjówki: faszyna, korzenie, gałęzie, zwalone drzewa. Brzegi na większości odcinków są słabo pokryte drzewami. Na tym odcinku Supraśl zasilają największe dopływy: Sokołda, Płoska, Słoja. Szerokość Supraśli waha się od 6 do 25 metrów, a średnia głębokość wynosi 1,5 m. Dno rzeki stanowią: piasek, żwir i kamienie. W zlewni rzeki znajduje się Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskie z siedzibą w Supraślu. Obejmuje on swoimi granicami przeważającą część Puszczy Knyszyńskiej - jednego z najlepiej zachowanych kompleksów leśnych w Polsce.
Dla kajakarzy spływ Supraślą nie przedstawia większych kłopotów technicznych, a stosunkowo liczne przenoszenie kajaków (w zależności od stanów wody od 10 do 14) odbywają się na krótkich odcinakach od 10 do 30 m.. Otoczenie rzeki w większości jest łąkowo-leśne i można znaleźć ciekawe biwaki, pozwalające na samotne obcowanie z przyrodą. Dogodne miejsce rozpoczynania spływów znajduje się w Gródku.

Piękno przyrody i krajobrazu Puszczy Knyszyńskiej oraz jej perły – rzeki Supraśl pozwolą wypocząć
i obcować w zgodzie z naturą. Urozmaicony teren poprzecinany strumykami i rzeczkami, klimat podlaskich wsi, wyjątkowa fauna i flora, i to wszystko otoczone ciszą i poranną mgłą stanowią znakomite warunki do weekendowego wypoczynku.

 

                     

 

SplywySuprasl.pl ©